W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Małgorzata Anna Ciosmak – Rysunek

Wernisaż wystawy: Małgorzata Anna Ciosmak – Rysunek
Data rozpoczęcia 2014-09-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wystawa

Małgorzata Anna Ciosmak urodziła się w Urzędowie, mieście, które w czasach Jagiellonów i aż do XVIII wieku odgrywało niezwykle ważną rolę w Rzeczypospolitej. Naukę pobierała najpierw w niedalekiej Szkole Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza, następnie w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. Studia podjęła w Politechnice Lubelskiej, a po jej ukończeniu pracowała najpierw w przemyśle, zdobywając wiele uprawnień do samodzielnego prowadzenia prac wykonawczych i projektowych. Po kilku latach praktyki inżynierskiej wróciła na Politechnikę już jako jej pracownik. Obecnie jest adiunktem na Wydziale Mechanicznym, w Instytucie Transportu, Silników Spalinowych i Ekologii.
Realizuje tam swoje plany naukowe, łącząc zagadnienia techniczne z ochroną i eksploatacją zasobów przyrody. Wolny czas, chociaż ma go dosyć mało, poświęca na pasję turystyczną, fotografowanie i rysunek abstrakcyjny. Jak sama mówi, psycholog i grafolog mógłby na podstawie tych rysunków wiele o niej powiedzieć. Do uprawiania sztuki zachęcał Autorkę jej nauczyciel plastyki jeszcze ze szkoły podstawowej, wybitny artysta plastyk Konrad Szurowski, a w liceum Jacek Spisacki.

Pierwsza wystawa rysunku Małgorzaty Ciosmak odbyła się w 1992 roku w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki w Lublinie. Kolejne wystawy miały miejsce w foyer Filharmonii Lubelskiej, Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, Domu Kultury LSM w Lublinie, rodowej miejscowości Urzędów, Galerii Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych w Lublinie i wielu innych miejscach. Prace Autorki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Kanadzie, Szwecji, Niemczech, Włoszech, Anglii i Japonii.

Powiązane:

Dom Kultury LSM