W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Marek Reszka "Restart"

Wernisaż wystawy: Marek Reszka "Restart"
Data rozpoczęcia 2014-04-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wystawa

Dom Kultury LSM zaprasza na wystawę malarstwa Marka Reszki.

Marek Reszka urodził się i mieszka w Lublinie. Absolwent Chemii UMCS. Pracuje w Zakładzie Radiochemii i Chemii Koloidów. Na co dzień zajmuje się pomiarami promieniowania gamma izotopów w środowisku.

W 1987 roku ukończył z oceną celującą trzyletnie Społeczne Ognisko Plastyczne pod kierunkiem wspaniałych pedagogów, artystów: Macieja Bijasa i Tomasza Świerbutowicza.

Pasjonuje się sztukami plastycznymi. Fotografuje, maluje i rysuje, projektuje znaki firmowe, plakaty, foldery, etykiety. W latach dziewięćdziesiątych uległ fascynacji komputeryzacją i zaprzestał malować.

Zrealizowane projekty to: logo Spółdzielni Pszczelarskiej Apis, sklepu Jacht-Sport, Zakładu Robót Drogowych SQL, Fundacji UMCS i wielu mniejszych firm. Współpracował na etapie oprawy plastycznej chóru InCorpore i Kairos.

Wystawy zbiorowe:
1985-89 w Lublinie (TPSP), Warszawie, Katowicach, Puławach i Debreczynie

Wystawy indywidualne:
1987 – Klub MPiK – Lublin, ul. Grażyny
1988 – Kawiarnia „Czarcia Łapa” – Lublin, Stare Miasto
1988 – Osiedlowy Dom Kultury LSM – Lublin, ul. Jana Sawy
1990 – Kawiarnia Artystyczna „Hades” – Lublin, ul. Peowiaków

Udział i sprzedaż prac w aukcjach na rzecz odnowy zabytków Lublina

Nagrody i wyróżnienia:
1987 – Wyróżnienie w konkursie na obraz dla statku m/s „Lublin” za obraz „Zaułek II”
1988 – III nagroda w Konkursie prac plastycznych dla „Pokoju lubelskiego” w Domu Polonii w Pułtusku za obraz „Sen o Lublinie”

2011-2013 Wystawy zbiorowe i pokonkursowe TPSP w Lublinie
2012 Wystawa pokonkursowa w Galerii Zadra – Warszawa

Prezentowane prace pochodzą z lat 2012-2014. Obrazy malowane były na cotygodniowych spotkaniach prowadzonych przez artystę malarza Macieja Bijasa w grupie profesjonalnych plastyków. Są pierwszą indywidualną wystawą autora po wieloletniej przerwie w malowaniu.

Powiązane:

Dom Kultury LSM