W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Marta Krześlak – Ruiny moich marzeń

Wernisaż wystawy: Marta Krześlak – Ruiny moich marzeń
Data rozpoczęcia 2019-04-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Kuratorka: Aleksandra Skrabek

Ruiny moich marzeń to instalacja, która była pracą dyplomową Marty Krześlak na ASP w Łodzi. Dziecięcy, dmuchany plac zabaw, z elementami z bajek Disneya, jako przedmiot bezużyteczny został wyrzucony, stając się tym samym ogromnym plastikowym odpadem. Artystka przywróciła go do życia, potraktowała jako ready made, nadając mu nowe artystyczne znaczenie. Krześlak fascynują zbędne i porzucone przedmioty, a także ich potencjalne możliwości przekształcenia w wyobrażone światy. W swoich działaniach artystka inspiruje się przestrzenią, w obrębie której efekty działania człowieka wpływają na naturę. Ta ostatnia w tym zestawieniu często pozostaje bezpowrotnie zniszczona. Instalacji towarzyszy nagranie dźwiękowe – piosenki o marzeniach z lat 90., śpiewane przez artystkę.

Marta Krześlak (1994) – absolwentka ASP w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych m. in. w Wilnie, Dreźnie, Warszawie, Łodzi, ma za sobą również indywidualne prezentacje twórczości w łódzkich galeriach. Finalistka 16. edycji Artystycznej Podróży Hestii, została wyróżniona w konkursie Młode Wilki 15 w Szczecinie, otrzymała nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi, nagrodę Galerii Wschodniej oraz nagrodę Miejskiej Galerii Sztuki w Konkursie im. Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne w Łodzi. Artystka współpracowała już wcześniej z Galerią Labirynt, biorąc udział w wystawie (Nie)obecność (2016). Uczestniczyła również w przeglądzie wideo studentek i studentów uczelni artystycznych VideoNews (2017).

​Otwarcie: 13.04.2019 (sobota), godz. 19.00; wernisaż tłumaczony na polski język migowy (Magdalena Gach-Leziak) oraz na język. angielski (Krystian Kamiński)
Wystawa czynna do 2.06.2019 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp: 1 z