W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki

Wernisaż wystawy: Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki
Data rozpoczęcia 2023-12-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Galeria Wystaw Czasowych +1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Tradycja Lubelskich Salonów Sztuki sięga czasów powstania Lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków, powołanego w 1936 roku. Ich kontynuacją jest inaugurowany w 1993 roku Wschodni Salon Sztuki, będący najważniejszą i największą cykliczną prezentacją sztuki we Wschodniej Polsce.

Tegoroczny, 27. Wschodni Salon Sztuki po raz trzeci został zorganizowany jako międzynarodowy konkurs sztuki. Otwarta formuła projektu umożliwiła uwzględnienie różnorodnych tendencji i poszukiwań w obrębie szeroko rozumianej sztuki współczesnej. Głównym celem wystawy jest prezentacja aktualnych postaw i osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej.

Wystawa jest jednocześnie swego rodzaju konfrontacją twórczości artystów o ugruntowanej renomie, jak również artystów będących na początku swojej drogi twórczej. Ekspozycja pokonkursowa prezentująca aktualne poszukiwania w sztuce współczesnej, zarówno pod względem formy, jak i treści, zostanie przedstawiona publiczności w przestrzeni wystawienniczej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wystawa: 10 GRU 2023 - 7 STY 2024
Bilety w Kasie CSK oraz na bilety.csklublin.pl