W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy: Minh Dam - TRZY Kontynenty

Data rozpoczęcia 2017-08-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria OKNA MBP, ul. Peowiaków 12
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Minh Dam jest architektem, malarzem – akwarelistą, nauczycielem i propagatorem tej niezwykle wymagającej techniki. Wielka pasja, otwartość i nieustająca chęć poznawania oraz doskonalenia się, a także dzielenia się umiejętnościami sprawia, że Minha można postrzegać jako artystę – podróżnika. Kilka razy w roku wyjeżdża na plenery, eventy i wystawy akwarelowe w Polsce i zagranicą, czasem z jednej imprezy udając się wprost na drugą.

"Sztuka w Oknach" to projekt związany z obchodami 700 - lecia Lublina. Założeniem cyklu jest zaprezentowanie dorobku artystów lubelskich i zaproszonych gości, którzy pokażą w swoich pracach jak widzą nasze miasto. Zaplanowano udział sześciu artystów, których cechą wspólną jest to, że wszyscy uprawiają sztukę przedstawieniową. Realizm ich prac jest daleki od fotograficznego naśladowania natury. Są wyrazem indywidualnego stosunku do rzeczywistości i wybieranych tematów. Każdy z artystów ma także duży szacunek do tradycyjnego malarstwa i warsztatu.
Dariusz Płecha

Wernisaż umili zespół Blue Wave to połączenie wietnamskiej muzyki tradycyjnej z nurtem muzyki współczesnej. Zespół został założony przez osoby z różnych pokoleń lecz ich łączy wspólną pasję, tj. wyrażanie uczuć przez muzykowanie. Skład zespołu: Vu Kim Vinh - perkusja, Nguyen Truong Son - bass, Nguyen Minh Hai - gitar I wokal, Thang Long Do - instrumenty klawiszowe i wokal, Dang Le Quang - wokal, Le Na - wokalistka.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne