W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy „Najlepsi z najlepszych! 3.0”

Wernisaż wystawy „Najlepsi z najlepszych! 3.0”
Data rozpoczęcia 2019-05-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria przy ul. Zana 11 w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Wystawa prac studentów Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie uczestniczących w grancie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Najlepsi z najlepszych! 3.0”. Wernisaż odbędzie się 9 maja br. (czwartek) o godz. 18:00 w Galeria przy ul. Zana 11 w Lublinie.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 68 prac zgłoszonych do czterech międzynarodowych konkursów. Autorami są studenci UMCS: Tomasz Belew, Renata Gogol, Kamil Jerzyk, Kinga Lewicka, Hanna Popruha i Katarzyna Wołczyńska. Sukcesem działań podjętych w ramach grantu jest międzynarodowa nagroda za grafikę dla Kingi Lewickiej na 29th Printmaking Biennial 2019 w Sint-Niklaas w Belgii oraz zakwalifikowanie się 30 prac do wystaw pokonkursowych.   

Prezentowana wystawa należy do cyklu imprez artystycznych odbywających się 9 maja br. w całej Polsce na pod hasłem Uniwersytet Sztuki - Sztuka Uniwersytetu. 

Grant „Najlepsi z najlepszych! 3.0” prowadzony był w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Opiekunem grantu na Wydziale Artystycznym UMCS jest prof. Alicja Snoch-Pawłowska.

Wstęp na wystawę jest wolny. Godziny otwarcia Galerii: wtorek-piątek, godz. 15:00-19:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej