W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: /NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD. 75 Lat ZPAF 1947-2022

Wernisaż wystawy: /NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD. 75 Lat ZPAF 1947-2022
Data rozpoczęcia 2023-08-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | City Project -1
Udział Płatny
Kategoria Wernisaż

Prowokacyjny tytuł próbuje zwrócić uwagę na zagadnienie tzw. błędu w sztuce, w fotografii. Czy błąd może być źródłem natchnienia w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?

Sztuka tzw. Błędu może być energią sprawczą dla prekursorskich realizacji artystycznych, zależy to w dużej mierze od świadomości, inteligencji, intuicji twórcy, potrzeby eksperymentu.

Analiza błędu, przyczyny i konsekwencje wynikające z jego zaistnienia, rozszerzają w istotny sposób paletę środków ekspresji w wypowiedzi twórczej. Zagadnienie tzw. Błędu ma charakter wielowątkowy i wielopłaszczyznowy - od techniki, po dylematy filozoficzne.

Ekspozycja nie koncentruje się na działaniach wynikających z automatyzmu błędu - skupia się na pracach powstałych w sposób świadomy.

Wystawa czynna wt–czw 13:00 - 18:00, pt–ndz 12:00 - 18:00 (niedostępna w poniedziałki). Bilety: normalny – 5 zł | ulgowy – 3 zł dostępne w Kasie CSK i na bilety.csklublin.pl (niedziele – wstęp bezpłatny)

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej