W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy „Obrazy mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”.

Wernisaż wystawy „Obrazy mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”.
Data rozpoczęcia 2009-05-09
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice", ul. Krańcowa 106
Kategoria Wernisaż

Wernisaż wystawy pokonkursowej III Konkursu fotograficznego „Obrazy mistrzów inspiracją współczesnej fitografii”.
„GALERIA KRAŃCOWA”

Konkurs adresowany był do młodzieży w wieku 13 – 19 lat. Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii inspirowanej dziełem mistrza malarstwa uznanego przez
historię sztuki za wybitnego przedstawiciela swojej epoki z wykorzystaniem współczesnych modeli i przedmiotów lub fotografia wybranego dzieła i jej obróbka komputerowa.

Spośród nadesłanych prac fotograficznych jury konkursu nagrodziło 5 prac w kategorii indywidualna praca oraz 6 prac w kategorii praca zbiorowa. Postawiono następujące kryteria : zgodność z tematem pierwowzoru, oryginalność interpretacji oraz fotograficzna techniczna rzetelność. W tematach interpretacyjnych zasługuje na uwagę umiejscowienie tematu w realiach czasu współczesnego, podjęcie ważnych problemów dotyczących młodzieży. Wytworzenie klimatu zawartego w ikonografii obrazu wybranego artysty i ukazaniu go za pomocą dostępnych środków.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej