W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Po pierwsze litery

Wernisaż wystawy: Po pierwsze litery
Data rozpoczęcia 2018-07-11
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Izba Drukarstwa, Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka) / Żmigród 1
Organizator Dom Słów
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Prezentowane na wystawie afisze, druki akcydensowe i niskonakładowe publikacje złożone i wydrukowane zostały w tradycyjnej technice druku typograficznego. Do przygotowania każdego projektu użyte zostały czcionki ołowiane i drewniane, a wydrukowane zostały na zabytkowych maszynach drukarskich.

Wybrane prace z lat 2011-2018 powstały na potrzeby popularyzacji wydarzeń organizowanych przez Dom Słów-Izbę Drukarstwa i Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN. Ta przekrojowa ekspozycja został przygotowana dla państwa jako podsumowanie i przybliżenie dziesięcioletniej działalności Izby Drukarstwa.

Wszystkie prace wykonane zostały w niskim nakładzie w pracowniach Izby Drukarstwa: zecerskiej – Robert Sawa, papierni - Sylwia Woźniak i introligatorni – Alicja Magiera.