W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Ponownie w Lublinie. Pokaz kopii obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem".

Wernisaż wystawy Ponownie w Lublinie. Pokaz kopii obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem".
Data rozpoczęcia 2022-07-15
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Narutowicza 4
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Już 15 lipca 2022 roku Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Muzeum Historyczne Skierniewic im. Jana Olszewskiego zaproszą na wernisaż wystawy Ponownie w Lublinie. Pokaz kopii obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”.

Autorem kopii jest Ireneusz Rolewski, młody i niezwykle zdolny artysta malarz, który ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa na kierunku Malarstwo.

Wystawa Ponownie w Lublinie. Pokaz kopii obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” zostanie wzbogacona o obiekty muzealne (militaria) ze zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie, zaś Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział Lublin udostępni obiekty  numizmatyczne – monety historyczne i współczesne oraz  medale upamiętniające bitwę pod Grunwaldem.

Dopełnieniem wystawy będą interesujące i rzadkie publikacje ze zbiorów Biblioteki (dawne i współczesne) związane z bitwą pod Grunwaldem i jej upamiętnianiem przez wieki.

Więcej informacji: zobacz

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej