W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Wernisaż wystawy: Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa
Data rozpoczęcia 2022-08-02
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Otwarciu ekspozycji będzie towarzyszyła konferencja “30 lat Pracowni Terenowej w Lublinie”. Lubelska wystawa otwiera sierpniowy cykl pokazów, w ramach którego Narodowy Instytut Dziedzictwa prezentuje swój dorobek w 15 miastach na terenie kraju. 

Jubileusz Narodowego Instytutu Dziedzictwa odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Wystawa “Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa” w Lublinie będzie już dziewiątym z 15 zaplanowanych pokazów plenerowych, przygotowanych w ramach jubileuszu NID. W sierpniu wystawę będzie można obejrzeć również w Toruniu, Niemodlinie oraz Wrocławiu. 


W uroczystym otwarciu lubelskiej ekspozycji swój udział zapowiedzieli dr hab. Monika Bogdanowska - Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Bożena Stanek-Lebioda - Kierownik Pracowni Terenowej NID w Lublinie.


Otwarciu wystawy będzie towarzyszyła konferencja “30 lat Pracowni Terenowej w Lublinie”, która rozpocznie się o godz. 13.30  w Bibliotece W czasie konferencji poruszone zostaną m.in. takie tematy jak: działalność Pracowni Terenowej NID w Lublinie, dziedzictwo niematerialne Lubelszczyzny i Podkarpacia, Perebory - nadbużańskie tradycje tkackie czy problemy badań i ochrony dziedzictwa archeologicznego na terenie Lubelszczyzny i Podkarpacia. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej