W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy "Światło - kontrast - kolor"

Wernisaż wystawy "Światło - kontrast - kolor"
Data rozpoczęcia 2010-12-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wernisaż

Wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Lizuta "Światło - kontrast - kolor".
O malarstwie Ryszarda Lizuta:
"Przeciwności losu nie przyćmią siły pragnień i aspiracji artystycznych" - te słowa Ryszard Lizut umieścił na okładce katalogu swoich wystaw. Stanowią one tyleż motto, myśl patronującą artystycznym poszukiwaniom malarza, co wyraz wiary w sztukę. Wiary w to, że może ona uchronić przed przykrymi niespodziankami, które niesie trud egzystencji, że potrafi ocalać i pocieszać.
Sztuka, chociażby była jak najściślej związana z życiem, stanowi bowiem rodzaj innego świata. Nie wszyscy mają do niego dostęp. I nie chodzi tutaj o to, że nie wszystkim dana jest artystyczna wrażliwość, nie każdy może poddać się ekspresji dzieła sztuki, i nie każdy - w rezultacie - może je przyjąć. Mam na uwadze przede wszystkim to, że ktoś, kto nie zna zapachu farb i nie trzymał w dłoni pędzla, nie jest w stanie przeanalizować tego, co widzialne, nie potrafi docenić świadectwa oka.
dr hab. Małgorzata Kitowska – Łysiak, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Katedra Historii Sztuki Nowoczesnej.

Wystawa czynna w godz. 8.00 - 20.00 w dni powszednie.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM