W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy "Światy science fiction"

Wernisaż wystawy "Światy science fiction"
Data rozpoczęcia 2009-10-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wernisaż

W dniach 8 – 19 października 2009 roku w Akademickim Centrum Kultury - Chatka Żaka zaprezentowana zostanie wystawa „Światy science fiction”. Jest to kolejna z wystaw powiązanych tematyką fantastyczną, organizowanych cyklicznie przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Autorki prac: Lilę Kozak, Małgorzatę Śliwkę, Justynę Urniaż i Beatę Urniaż – Księską, poza zainteresowaniami artystycznymi, łączy właśnie członkowstwo w LSF „Cytadela Syriusza”. Malarstwo, rysunek oraz grafika komputerowa, które znajdą się na wystawie, czerpią inspirację i tematycznie nawiązują do literatury, filmu, gier oraz różnorodnych konwencji, jakie wiążą się z pojęciem science fiction.

Wstęp wolny

Biogramy artystek:

Małgorzata Śliwka
Z wykształcenia jest prawniczką. Obecnie studiuje na III roku stacjonarnych studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Grafiką zajmuje się zarówno zawodowo jako ilustratorka, jak i hobbystycznie. Od 6 lat związana z Lubelskim Klubem Fantastyki "Syriusz" oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki "Cytadela Syriusza".

Justyna Urniaż
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Lublinie, obecnie studiuje Grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS. Wieloletnia stypendystka Prezydenta Miasta Lublin. Interesuje się ilustrowaniem bajek. Współpracowała z Fundacją Ewy Błaszczyk jako ilustrator. Na co dzień tworzy głównie prace w dziedzinie projektowej grafiki komputerowej, a także interesuje się nowymi formami mediów. Od 9 lat związana z Lubelskim Klubem Fantastyki "Syriusz" oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki "Cytadela Syriusza".

Liliana Dorota Kozak
Urodzona 27.06.1984 w Lublinie. Obecnie jest studentką ostatniego roku Malarstwa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem nie tylko o tematyce związanej z fantastyką. Do jej zainteresowań należy także pisanie wierszy. Od 6 lat związana z Lubelskim Klubem Fantastyki "Syriusz" oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki "Cytadela Syriusza".

Beata Urniaż-Księska
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych o specjalności snycerskiej, a następnie Malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS. Interesuje się literaturą i grami o tematyce fantastycznej od wielu lat. Lubi pracować, łącząc malarstwo z technikami rysunkowymi. Twórczość o tematyce mającej związek z fantastyką nie jest jedynym obszarem jej plastycznych zainteresowań. Od 11 lat związana z Lubelskim Klubem Fantastyki "Syriusz" oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki "Cytadela Syriusza".

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej