W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Widowisko muzyczne "Miłość i pogarda, pokój i wojna"

Widowisko muzyczne "Miłość i pogarda, pokój i wojna"
Data rozpoczęcia 2022-10-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice
Udział Bezpłatny
Kategoria Widowisko

Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice zaprasza na widowisko muzyczne teatrów „Gardzienice" z Polski i „Stella Polaris" z Norwegii: „MIŁOŚĆ I POGARDA, POKÓJ I WOJNA. Rzecz o Świętosławie córce Mieszka oraz Olafie – synu Tryggve i o wieku X, kiedy rodził się nowy świat".

Norweska premiera spektaklu: 13 czerwca 2022, Oslo – Kulturkirken Jakob
Przedpremiera: 8, 9 października 2022, Gardzienice – Kompleks Pałacowo – Parkowy Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice"
Premiera polska: 15 października 2022, Lublin – Centrum Spotkania Kultur

Projekt „Praktykowanie historii" skupia się wokół wspólnej pracy artystów z Polski (Teatr „Gardzienice") i Norwegii (Teatr „Stella Polaris") nad spektaklem, którego idea odwołuje się do historii początków obu krajów oraz mitów leżących u podstaw ich kultur oraz „miejsc wspólnych" w ich kulturze. Koncepcja wspólnej nowej produkcji odwołuje się do mitologii polsko-słowiańskiej oraz norweskiej (Wikingowie) w okresie kształtowania się chrześcijaństwa w Polsce i Norwegii.
Ryty średniowiecza, spotkania Wikingów ze Słowianami, kształtowania się tożsamości Europy i oblicz narodów, czasy wielkich władców i władczyń, szalonych wojowników i wspaniałych kobiet.

 • pomysł i główne założenia: Włodzimierz Staniewski
 • reżyseria: Włodzimierz Staniewski i Per Spildra Borg
 • muzyka: Mikołaj Blajda

Obsada premiery polskiej w Lublinie (październik 2022):

 • Teatr „Gardzienice": Mariusz Gołaj, Joanna Holcgreber, Marcin Mrowca, Anna Dąbrowska, Paweł Kieszko, Anna Bielecka, Anna Maria Słowikowska, Maria Matosek, Kuba Kalinowski, James Jack Bentham, Elliot Windsor, Charles Sobry
 • Teatr „Stella Polaris": Egil Birkeland, Marie Satyami Vik, Stefan Mazur, Emilie Ørneseidet Larsen, George Attwill, Marcin Styborski, Gergø Popa, Violeta Sliusar, Yevheniia Barlet
 • saksofon sopranowy i flety: Leszek „Hefi" Wiśniowski
 • światło: Maciej Dziaczko
 • dźwięk: Łukasz Orzeł
 • multimedia: Piotr Kaciuczyk
 • wykonawca masek: Ryszard Hodur
 • wykonawca skrzydeł Bazylis: Anna Maria Rudzińska
 • wykonawca łodzi: Tomasz Samoszuk

Wydarzenie organizowane w ramach projektu: „Praktykowanie historii. Norwegia i Polska – odnajdywanie w czasie i przestrzeni. Interdyscyplinarne przedsięwzięcie Teatrów Stella Polaris i Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice" (z Partnerami) w sferze: teatru i filmu; muzyki i tańca; sztuk wizualnych i refleksji akademickiej"

Możliwość rezerwacji bezpłatnej wejściówki na wydarzenie w terminach:
8 i 9 października
https://gardzienice.org/zarezerwuj/
tel: +48 81 532 98 40
e-mail:

Miejsce wydarzenia: Kompleks Parkowo – Pałacowy Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice": Gardzienice Pierwsze 3, 21-050 Piaski

15 października
do odbioru w Kasie Centrum Spotkania Kultur.
Prowadzona jest również rezerwacja telefoniczna i mailowa: Tel.: 81 441 56 70, e-mail:

Miejsce wydarzenia: Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1, 20-029 Lublin

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej