W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wieczne czytanie: Witkacy| Czyta – Jan Peszek

Wieczne czytanie: Witkacy| Czyta – Jan Peszek
Data rozpoczęcia 2016-09-23
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Spotkanie

Wprowadzenie: Jarosław Cymerman
Kurator cyklu: Mateusz Nowak

CZYTA – JAN PESZEK
Siódma odsłona Cyklu  „Wieczne Czytanie” poświęcona będzie twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Utwory Witkacego przeczyta Jan Peszek - wybitny polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, związany z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie oraz z wieloma scenami teatralnymi w Polsce. Profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na deskach krakowskiej sceny stworzył kreacje, które weszły na stałe do kanonu polskich ról teatralnych. Jego wszechstronna osobowość aktorska objawia się w projektach z pogranicza muzyki i teatru – „Muzyka ze słowami” z zespołem Voo Voo.

WIECZNE CZYTANIE
Cykl spotkań „Wieczne Czytanie” to propozycja dla tych, którzy poezję czytają, ale i dla tych, którzy są do niej nieprzekonani. Dla jej koneserów i wrogów. Jej miłośników i tych, którzy pozostają na nią obojętni. Z przekonaniem, że wiersze czytane głośno mogą pobudzać wyobraźnię, prowokować do refleksji i wywoływać uczucie, zapraszamy na ich wieczne czytanie. Te spotkania będą dedykowane i przygotowane dla poetów, których nie ma. Oby się od tego w grobie nie przewrócili. Kurator cyklu – Mateusz Nowak. Konsultacja literacka – dr Jarosław Cymerman.

Bilety do kupienia na godzinę przed spotkaniem lub w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin”.