W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wieczór literacki poświęcony promocji książki „Porwanie Europy” Sándora Máraiego

Wieczór literacki poświęcony promocji książki „Porwanie Europy” Sándora Máraiego
Data rozpoczęcia 2022-10-08
Godzina rozpoczęcia 14:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Wydarzenie jest częścią „III Spotkań z kulturą węgierską”.

III Spotkania z kulturą węgierską to trzecia edycja projektu artystycznego, zapoczątkowanego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie służy propagowaniu węgierskiej kultury w naszym mieście.  Poprzez integrację i żywy kontakt z dziedzictwem kulturowym Węgier, umacniamy tym samym relacje między naszymi narodami oraz rolę pomostową Lublina i Centrum Spotkania Kultur w tym procesie.

Projekt dofinansowany w ramach Węgierskiego - Polskiego programu Współpracy Międzynarodowej.

Wieczór literacki poświęcony promocji książki „Porwanie Europy” Sándora Máraiego 

Wieczór literacki z udziałem Ireny Makarewicz - tłumaczki najnowszego tomu Sándora Máraiego  pt. „Porwanie Europy”. Powieści Sándora Máraiego zachwycają stylem, psychologiczną przenikliwością, skupieniem na moralnych wyborach bohaterów i ich konsekwencjach.  Sándor Márai w „Porwaniu Europy” stawia pytania: Czy istnieje jeszcze Europa duchowa?... Czy są tylko kraje, granice, systemy finansowe, ustroje polityczne, a z całości pozostał tylko chorobliwy nacjonalizm? W Porwaniu Europy Sándor Márai zawarł spostrzeżenia i refleksje z podróży, w którą wyruszył w 1946 roku z ojczystych Węgier do Szwajcarii, Włoch i Francji. Przemierzając po raz pierwszy po tragedii drugiej wojny  światowej ulice, place i zaułki Genewy, Rzymu, Neapolu, Paryża… Zdaniem pisarza, Stary Kontynent utracił rolę przewodnika wskazującego światu wartości i kierunki rozwoju. Ta opinia będzie podstawą do rozmowy z tłumaczką powieści o wielokulturowości, pograniczu i roli takich miast jak Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej