W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wieczór promocyjny Anny Boleckiej

Wieczór promocyjny Anny Boleckiej
Data rozpoczęcia 2012-10-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Dorosz.

Anna Bolecka zadebiutowała powieścią "Leć do nieba" (1989, 1998). Drugą jej książką, wyróżnioną nagrodą im. Władysława Stanisława Reymonta, był "Biały kamień" (1994, 1998, 2004). Jest też autorką powieści epistolarnej "Kochany Franz" (1999) wyróżnionej nagrodą księgarzy Warszawska Premiera Literacka (1999) oraz Nagrodę Pen-Clubu (2000). Opublikowała także powieść dla dzieci "Latawce" (2002), Concerto d’amore (2004), Uwiedzeni (2009). Jej najnowsza powieść to "Cadyk i dziewczyna" (2012).
 
Krzysztof Dorosz urodził się w roku 1945. Jest pisarzem i eseistą. Przez prawie dwadzieścia lat (do orku 1997) pracował w Sekcji Polskiej Radia BBC w Londynie. Od roku 1978 publikował eseje na temat religii, kultury i polityki, najpierw w emigracyjnym kwartalniku "Aneks", a następnie w polskich pismach katolickich "Znak", "Więź", "Tygodnik Powszechny" oraz w kwartalniku liberalnym "Przegląd Polityczny". Należy do Kościoła Ewengelicko-Reformowanego w Polsce. Jest redaktorem wydawanego przez Kościół dwumiesięcznika "Jednota". Wydał cztery książki. Ostatnia z nich nosi tytuł Bóg i terror historii. 
 
Podczas spotkania autorka promować będzie swoją najnowszą książkę "Cadyk i dziewczyna".  
 
Cadyk i dziewczyna opowiada o niezwykłej miłości młodej dziewczyny i dojrzałego mężczyzny podczas okupacji niemieckiej w Warszawie. Dramatyczne losy Polaków, Żydów i Niemców uwikłanych w wojenną przemoc toczą się w świecie, w którym ocalenie mimo wszystko jest możliwe. Sensacyjny wątek ucieczki z bombardowanego miasta grupy ortodoksyjnych Żydów jesienią 1939 roku oparty został na zdarzeniach autentycznych. 
 
Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej