W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wieczór z filmem o Białorusi

Wieczór z filmem o Białorusi
Data rozpoczęcia 2009-05-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Pokaz

Amnesty International Lublin oraz Kinoteatr Projekt zapraszają na
Wieczór z filmem o Białorusi

W programie filmy wyprodukowane przez Telewizję Belsat:
Rewolucja na raty
reż. Jarosław Kamieński, 28 min. 2007
Filmowy debiut młodych, niezależnych dziennikarzy białoruskich współpracujących z Telewizją Białoruś. Pokazują oni dalsze losy swoich kolegów, którzy po zmanipulowanych wyborach w marcu 2006 roku zbudowali na centralnym placu Mińska namiotowe miasteczko.
Bohaterowie filmu, którzy w większości mają na swym koncie wyroki więzienia za udział w nielegalnej demonstracji po roku muszą podjąć decyzję czy ponownie wezmą udział w pokojowej demonstracji.

Serce za kratami
reż. Volha Nikalaychyk, 50 min. 2007
Film dokumentalny pokazujący rodziny białoruskich więźniów politycznych i ich stosunki z najbliższymi, z którymi mogą obcować wyłącznie przez więzienne kraty. Główną bohaterką jest matka Pawła Siewiarynca - jednego z liderów nielegalnej organizacji Młody Front, skazanego na karę więzienia w procesie politycznym. Codzienność dzisiejszej Białorusi z perspektywy bliskich osób, których aktywna pozycja obywatelska doprowadziła do pozbawienia wolności.

Galeria Ady
Reż. Uładzimir Kołas, 53 min. 2008
Akcja filmu rozgrywa się na Witebszczyźnie, gdzie niechlujność życia współczesnej wsi białoruskiej tworzy przygnębiający kontrast z nadzwyczajnym pięknem tamtejszej przyrody.
Bohaterowie filmu to małżeństwo - Ada i Oleg, prowadzący gospodarstwo rolne. Mimo ciężkiej pracy Ada wieczorem znajduje czas na rozwijanie swojej pasji związanej z malarstwem. Ada Koresponduje z malarzami i zaprasza ich do swojej wsi na plener. Część prac powstałych w trakcie pleneru zostaje u Ady, która kupiła wiejski domek, który stał się jej prywatną galerią.


Wstęp wolny