W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wieczór z Teatrem Pierwszego Kontaktu

Wieczór z Teatrem Pierwszego Kontaktu
Data rozpoczęcia 2014-03-31
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spektakl

Teatr Pierwszego Kontaktu zaprasza na dwie premiery:

Teatr Pierwszego Kontaktu (warsztaty)

FLUID 2 (premiera)
„Jestem, kobietą podobno…” to pierwsze słowa spektaklu. Z tej wątpliwości wynikają pytania na które aktorki grające tą samą postać „every-women” próbują odpowiedzieć.
Nie jest to spektakl fabularny nie należy doszukiwać się w nim linearnej historii, kolejne sceny połączone są ze sobą nicią skojarzeń i emocji. Raz jest to groteskowa scena poszukująca definicji bycia kobietą („ kobiety określenie płci żeńskiej z rodzaju homo”) innym razem osobiste wyznanie pojedynczej kobiety („zrób coś abym otworzyć się mogła jeszcze bardziej”) a jeszcze innym bajka w formie teatru lalkowego o królewnie i rycerzu.
W tym scenicznym wirze, rozczłonkowaniu - widocznym także w scenografii - aktorki i reżyser próbują odpowiedź na pytanie: kim jestem jako człowiek który jest kobietą? Jakie mam potrzeby? Czego tak naprawdę pragnę?

WYSTĘPUJĄ: Ewelina Ładniak, Alicja Kupińska, Renata Bezłada, Kinga Janeczko, Anita Sito, Iga Boczkowska, Katarzyna Rachoń, Joanna Jurkiewicz, Zofia Chablak, Kamila Piątek, Andrzej Samborski.
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Tomasz Załucki

CZYŚCIEC (premiera)
Scenografia tego spektaklu jest minimalistyczna: 2 połączone łóżka które tworzą metaforyczny czyściec. Na tej małej scenie rozgrywa się sztuka w trakcie której poznajemy historię dwóch postaci: kobiety i mężczyzny. Bohaterowie - jak się okazuje – mają jeden cel: wyjść z czyśćca i przejść do następnego etapu, żeby tego dokonać muszą zacząć ze sobą rozmawiać - a to okazuje najtrudniejsze.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Tomasz Załucki
WYSTĘPUJĄ: Magdalena Mazurek-Chlebuś, Paweł Pasieczny

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM