W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wieczorne zwiedzanie | Noc Muzeów

Wieczorne zwiedzanie | Noc Muzeów
Data rozpoczęcia 2019-05-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Wyjątkowo w tym roku przez dwa dni będzie można odwiedzić Muzeum Wsi Lubelskiej pod osłoną nocy. W ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów pierwszego dnia odwiedzający stawią czoła ludowym zmorom i rozwikłają zagadkę frapującą całą wieś. Drugiego dnia wyruszą z przewodnikiem muzealnymi ścieżkami w wieczorną podróż po Muzeum.

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie zaprasza na wyjątkowy, dwudniowy program obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. W piątek 17 maja, w ramach wydarzenia  Nocne Bajania, uczestnicy wyruszą w nastrojową wędrówkę w nocnej scenerii dawnej lubelskiej wsi i dworu. Także i w tym roku goście wydarzenia staną się częścią opowiadanej historii, a ich zadaniem będzie doprowadzenie do szczęśliwego rozwikłania intrygującej zagadki. Natomiast w sobotę 18 maja, lubelski skansen w godzinach wieczornych otworzy dla zwiedzających swoje bramy, gdzie w wybranych zabytkowych wnętrzach będą czekali na zwiedzających pracownicy Muzeum i przewodnicy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej. Będzie to jedyna szansa w roku, aby móc zwiedzić zakątki skansenu o niecodziennej porze.

17 maja 2019, godz.20:00-02:00 – Nocne Bajania
Liczba miejsc ograniczona – obowiązuje wcześniejsza, telefoniczna rezerwacja miejsc w dniu 15 maja 2019 r. (środa), w godzinach 9:00-14:00 , pod numerem telefonu: 81 533 85 13 w.21. Wydarzenie dostępne dla osób powyżej 10 roku życia.

18 maja 2019, godz.18:00-20:00 – Wieczorne zwiedzanie

Na zwiedzanie Muzeum nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej