W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Wielcy z Lublina" - koncert z cyklu „Muzyczna podróż w czasie”

"Wielcy z Lublina" - koncert z cyklu „Muzyczna podróż w czasie”
Data rozpoczęcia 2017-03-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” , ul. Judyma 2A
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Kolejny koncert z cyklu „Muzyczna podróż w czasie” będzie poświęcony trzem znakomitym kompozytorom/(postaciom), którzy przez całe swoje życie i twórczość byli związani z Lublinem. W roku, w którym obchodzimy 700lecie naszego miasta, chcemy przedstawić muzyczny portret Braci Henryka i Józefa Wieniawskich oraz profesora Andrzeja Nikodemowicza. Mimo różnic płynących z ich podejścia do techniki kompozytorskiej, obsady wykonawczej, a także instrumentarium, łączy ich wyjątkowość, która przyczyniła się do nadania im miana Wielkich.

Zaproszenie Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” przyjął pan Dariusz Drzazga. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec prof. M. Ławrynowicza. Tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka uzyskał w Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów. Od 1998 roku jest związany z Filharmonią Lubelską w charakterze solisty, a rok później został zatrudniony w Zakładzie Pedagogiki Instrumentalnej IM UMCS w Lublinie.
Partie fortepianowe wykona Kamil Turczyn – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. I. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. A. Tatarskiego. Uczestnik wielu konkursów i festiwali pianistycznych, na których zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia. W tym roku otrzymał nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego z orkiestrą na XII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku.

O cyklu: Muzyczna Podróż w czasie to cykl koncertów, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok – od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki.