W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wielka Gala Taneczna
Data rozpoczęcia 2011-06-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15
Kategoria Wydarzenie

Jubileuszowa XX Wielka Gala Taneczna, czyli coroczny koncert charytatywny grup tanecznych i baletowych działających w Dzielnicowym Domu Kultury SM Czechów. Tegoroczna prezentacja zorganizowana została na rzecz Fundacji "Mam marzenie”

W programie wystąpi 171 tancerzy z 15 zespołów, w tym grupy reprezentacyjne: Teatr Tańca i Fatum. Koncert poprowadzi Józef Szopiński – redaktor Radia Lublin. Zobaczymy układy i obrazki taneczne, do których choreografię ułożyły: Renata Pyszniak, Agata Żółtowska, i Eliza Maruszak. Kostiumy wykonała Grażyna Bronisz.
Grupy Taneczne Dzielnicowego Domu Kultury prezentują zróżnicowany program. Zobaczymy prezentacje baletowe, towarzyskie, disco, taniec nowoczesny, jazz, rock'n'roll, hip-hop. Zespoły chętnie podążają w tańcu śladami innych kultur, co znajduje swój wyraz w układach: „Bollywood Dance” „Taniec turecki”, „Latina Dance”, „Katiusza”. Widzowie obejrzą fragmenty spektakli tanecznych w choreografii i reżyserii Renaty Pyszniak ”Piotruś Pan” i „Córki Marii B”. Ostatni spektakl w wykonaniu „Grupy Fatum”został nagrodzony na „Scenie Młodych” oraz Pucharem Lubelskiego Kuratora Oświaty w konkursie teatralnym Prezentacje.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej