W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wirtualna edycja wystawy: Nigdy nie będziesz szła sama

Wirtualna edycja wystawy: Nigdy nie będziesz szła sama
Data rozpoczęcia 2021-04-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce online
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

30 kwietnia 2021 roku o godz. 18:00 na Facebooku Galerii Labirynt odbędzie się premiera wirtualnej edycji wystawy: Nigdy nie będziesz szła sama. Ekspozycja stworzona w aplikacji internetowej kuula umożliwia prezentację wszystkich prac zakomponowanych w modelu przestrzeni galerii i obejrzenia ich osobno z bliska.
Wystawa strajkowa otwarta została 13 grudnia 2020 roku w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i powstała w duchu solidarności z kobietami, które wyszły na ulice po orzeczeniu w sprawie aborcji wydanym 22 października 2020 roku przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej.
Przez cały czas trwania wystawy prowadzony był nabór prac i materiałów. Nadesłano tysiące zdjęć z protestów, setki transparentów, kilkadziesiąt prac stworzonych pod wpływem frustracji i gniewu. Na wystawie prezentowane są zdjęcia, filmy, prace wideo, grafiki, plakaty, obrazy, wlepy, transparenty, flagi oraz różne inne obiekty, których autorzy i autorki wspierają osoby protestujące oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej