W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wschodni Express: Zapowiedź wydawnicza „Republiki Głuchych” („Deaf Republic”) Ilyia Kaminsky’ego.

Wschodni Express: Zapowiedź wydawnicza „Republiki Głuchych” („Deaf Republic”) Ilyia Kaminsky’ego.
Data rozpoczęcia 2022-07-10
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Bałagan, ul. Grodzka 5a – patio
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Zapowiedź wydawnicza „Republiki Głuchych” („Deaf Republic”) Ilyia Kaminsky’ego. Spotkanie z tłumaczką Anną Łazar. Prowadzenie – Jan Burnatowski.

Polskie wydanie „Republiki Głuchych” ukaże się w przekładzie Anny Łazar w serii „Zakotwiczone”. Liryki pt. Deaf Republic Ilyia Kaminsky’ego ukazały się w 2019 r. w amerykańskim wydawnictwie Graywolf Press. Zawarta w nich opowieść wojenna jest porażająco aktualna. Tom został natychmiast doceniony, zaś autor nagrodzony prestiżowymi nagrodami (m.in. zdobywca National Jewish Book Award for Poetry oraz finalista National Book Award for Poetry, Los Angeles Times Book Prize czy National Book Critics Circle Award for Poetry).

Ily Kaminsky urodził się w Odessie. Jest osobą niedosłyszącą odkąd jako dziecko zachorował na poważaną chorobę. Poeta ukraińsko-rosyjsko-żydowsko-amerykańskiego pochodzenia, krytyk, tłumacz, wykładowca i profesor. Najbardziej znany jest ze swoich tomów poetyckich Taniec w Odessie i Republika Głuchych.
Po spotkaniu odbędzie się performance inspirowany Republiką Głuchych wg lwowskiego artysty Volodymyra Topiya.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022.