W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wschody – Koncerty: Kaja Kurczuk, Babu Król

Wschody – Koncerty: Kaja Kurczuk, Babu Król
Data rozpoczęcia 2016-04-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK UMCS “Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16
Organizator Fundacja Absolwentów UMCS, Akademickie Radio Centrum
Udział Płatny
Koszt udziału 20zł/30zł w przedsprzedaży; 30zł/40zł podczas festiwalu
Kategoria Festiwal

V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej „Wschody”  - Koncerty Kaja Kurczuk, Babu Król 

Plakat: Kaja KurczukKaja Kurczuk to muzyczny flaner, poszukiwaczka niebanalnych dźwięków i słów, których zespolenie ma stworzyć nowy język, uruchamiający w odbiorcy chęć zajrzenia do jej osobistego świata. Sama pisze: “w swoich autorskich utworach staram się mówić o rzeczach zwyczajnych w niezwyczajny sposób. Moje(od)czuwanie zewnętrznego świata prowadzić ma do wewnętrznych wy-ja(śnień).” Wokalistka wystąpi z towarzyszącymi jej muzykami - Damianem Szymczakiem i Weroniką Kijewską. Wspólnie dbają o warstwę dźwiękową, w której łączą muzykę akustyczną, filmową, soul i indie folk.

Babu Król to wspólny projekt ważnych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia.
Babu KrólPierwszy to człowiek-orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. Zespół zadebiutował płytą „Sted” (2012) z autorską muzyką do tekstów Edwarda Stachury. Wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Swoje drugie wydawnictwo nazwali „Kurosawosyny”. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodowała kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady.

Więcej informacji o festiwalu na stronach:
http://wschodyfestiwal.pl 
http://facebook.com/wschody