W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wydarzenie „Pierzak”
Data rozpoczęcia 2018-11-04
Godzina rozpoczęcia 12:30
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/6 zł
Kategoria Wydarzenie

Pierzak - słowo dziś niemalże tajemne, odkryje swoje znaczenie przed wszystkimi, którzy pojawią się w pierwszą niedzielę listopada w Muzeum Wsi Lubelskiej.

W niedzielę, 4 listopada w Muzeum Wsi Lubelskiej wydarzenie „Pierzak” nawiąże do dawnego życia codziennego wsi i miasteczka. Tego dnia zostanie wystawiony spektakl w duchu ludowego teatru amatorskiego pt. „Pierzaki kumowskie” w wykonaniu zespołu „Kumowianki”, pracowników i przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej oraz uczniów z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Motywem przewodnim spektaklu będzie ukazanie wykonywanej niegdyś na wsi czynności darcia pierza. Po spektaklu dzieci będą mogły wziąć aktywny udział w zabawie Gąski, gąski do domu. Miłym zakończeniem odwiedzin lubelskiego skansenu będzie warsztat wykonywania ozdób na choinkę - pajączków z gęsiego puchu.

Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, której należy dokonać telefonicznie w Dziale Ekspozycji i Edukacji Muzealnej, tel.: 81 53-385-13 (od poniedziałku do piątku w godz.: 8.00-14.00).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej