W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład Agaty Kusto "Po co oni to robią, czyli wyzwania krytyki muzycznej XXI wieku"

Wykład Agaty Kusto "Po co oni to robią, czyli wyzwania krytyki muzycznej XXI wieku"
Data rozpoczęcia 2021-01-13
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce strona Facebooka MBP i strona internetowa Biblioteki Miejskiej
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Nauk o Kulturze UMCS zaprasza na  XII edycję otwartych wykładów z historii sztuki. pt. "Artysta jako krytyk. Krytyk jako artysta".

13 stycznia będzie miał miejsce wykład Agaty Kusto "Po co oni to robią, czyli wyzwania krytyki muzycznej XXI wieku".

Wydarzenie online na stronie Facebooka MBP i stronie internetowej Biblioteki Miejskiej.

Wielość postaw twórczych, swoisty konglomerat stylów, technik i postaw kompozytorskich stwarzają istne „pole minowe” dla dzisiejszego krytyka muzycznego. Czy obecnie, jak głosił Stefan Jarociński, krytyk pośredniczy w odbiorze dzieła i dopomaga w jak najpełniejszym jego zrozumieniu? Kim są dzisiejsi krytycy i czego szukają w tej zanikającej profesji? Jaka twórczość muzyczna poddawana jest krytyce i w jaki sposób? Na te pytania spróbuję dać odpowiedź odwołując się do przykładów współczesnych festiwali i wydarzeń artystycznych inspirowanych tradycją, jak Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY i Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”.

Więcej na temat XII edycji wykładów >>>