W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład Andrzeja Zygmuntowicza

Wykład Andrzeja Zygmuntowicza
Data rozpoczęcia 2017-07-05
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Próba Cafe, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Andrzej Zygmuntowicz – szef Rady Artystycznej ZPAF, wykładowca UW i ASP. Od 1973 roku wystawia swoje prace (dominująca tematyka to dokument i akt) na wystawach indywidualnych, grupowych i zbiorowych. Równolegle publikuje zdjęcia komercyjne w prasie, książkach i wydawnictwach reklamowych. Od 1989 roku zajmuje się edukacją fotograficzną – najpierw wykładał w Wyższym Studium Fotografii ZPAF-CAK, od 1998 roku w Collegium Civitas, a od 2005 roku na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.
Zygmuntowicz to aktywny organizator działań fotograficznych. Zaczynał w Warszawskim Towarzystwie Fotograficznym (był jego prezesem w latach 1979-85), był prezesem ZPAF w latach 1991-94, a od 1992 do 2003 roku szefował Fundacji Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej. Od 2005 roku przewodniczy Radzie Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się także refleksją teoretyczną na temat fotografii, publikując teksty m.in. w Pozytywie, Fotografii, PDF, katalogach wystaw i albumach fotograficznych.