W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład: CV bohatera literackiego - Agnieszka Hałas

Wykład: CV bohatera literackiego - Agnieszka Hałas
Data rozpoczęcia 2023-12-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Federacja Fantastyki Feniks
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Co rodzi się pierwsze: bohater czy fabuła? Jak wykreować postać, która będzie wiarygodna psychologicznie, nieszablonowa i sprawi, że czytelnik zaangażuje się w jej losy, a może wręcz zapragnie napisać ich własną wersję? Porozmawiamy o modelach osobowości, cechach fizycznych i psychicznych, wyjątkowych uzdolnieniach tudzież traumach z przeszłości. Wspomnę też o wymyślonych przyjaciołach, a nawet larwach (w znaczeniu ezoterycznym), jak również o zjawisku Mary Sue i innych wpadkach autorów.

Wykład w ramach cyklu Fantastyczne Spotkania - wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie i rozpoczynają się o godzinie 18.00. Około 19.00 rozpoczyna się prelekcja, dyskusja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.00. W trakcie ich trwania można również grać w gry planszowe, fabularne, bitewne i karciane.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej