W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład: FLAMENCO FOR NON FLAMENCOS czyli czy można być flamencowcem poza Hiszpanią?

Wykład: FLAMENCO FOR NON FLAMENCOS czyli czy można być flamencowcem poza Hiszpanią?
Data rozpoczęcia 2016-03-12
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ul. Peowiaków 12
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna, Studio La Vuelta
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

FLAMENCO FOR NON FLAMENCOS czyli czy można być flamencowcem poza Hiszpanią?

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i Studio La Vuelta zapraszają na wyjątkowe spotkanie z flamenco ze wspaniałym choreografem, nauczycielem i tancerzem Ricardo Rubio.
Urodzony w Meksyku, jest absolwentem Mexican Institute of Research Center and Flamenco, kilkakrotnie bywał w Hiszpanii, aby doskonalić swoją technikę tańca. 
Na zaproszenie Studia La Vuelta, w Miejskiej Bibliotece Publiczne Ricardio Rubio odpowie czy można być flamencowcem poza Hiszpanią.

Ricardo Rubio jest artystycznym członkiem Krajowego Systemu Art Creators Fonca. Poprzez swoje działania kulturalne i pracę artystyczną dzieli się doświadczeniem, zaszczepia zainteresowanie andaluzyjskim tańcem i jego pochodzeniem oraz zachęca do kreatywności poprzez praktyczne warsztaty tańca.

Flamenco to sztuka obejmująca śpiew, grę na gitarze oraz taniec, która narodziła się w południowo-zachodniej części Hiszpanii – Andaluzji.
Już dawno wyszło poza granice Hiszpanii. Coraz więcej ludzi na całym świecie jest nim zafascynowanych, niemal w każdym kraju istnieją szkoły tańca flamenco.

Chociaż coraz trudniejsze do zobaczenia jest „prawdziwe” flamenco spontanicznie wykonywane przez Andaluzyjczyków, to częściej można zobaczyć flamenco „sceniczne” wykonywane na deskach teatrów całego świata przez profesjonalnych muzyków i tancerzy, którzy doprowadzili swój warsztat do perfekcji.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej