W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład: Lublin w okresie rozbiorów i zaboru austriackiego

Wykład: Lublin w okresie rozbiorów i zaboru austriackiego
Data rozpoczęcia 2016-04-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Wojewódzkiej Biblioteki, ul. Narutowicza 4
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie i Towarzystwo Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na kolejny wykład z cyklu 700 lat miasta Lublina - spotkania z historią. Patronat Honorowy - Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk

Wykład Lublin w okresie rozbiorów i zaboru austriackiego wygłosi prof. Ewa Ziółek.

Dr hab. Ewa Ziółek jest adiunktem w Katedrze Historii XIX Wieku Instytutu Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zainteresowanie naukowe badaczki polskiej historii koncentrują się wokół historii powstań narodowych, epopei napoleońskiej, dziejów duchowieństwa polskiego w czasach stanisławowskich i w Księstwie Warszawskim oraz losów ziemiaństwa polskiego w XIX w. Jest autorką licznych publikacji książkowych i artykułów naukowych.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej