W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład: Must.Eat.Brains - zombie w popkulturze | Kaja Klimek

Wykład: Must.Eat.Brains - zombie w popkulturze | Kaja Klimek
Data rozpoczęcia 2020-10-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce online
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | Kino CSK
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Akademia Kina CSK zaprasza na wykład w ramach Akademii Kina CSK zaprasza na wykład: Must.Eat.Brains - zombie w popkulturze | Kaja Klimek

To propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. Akademia Kina CSK to regularne spotkania, podczas których w lekkiej i luźnej atmosferze poznajemy najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Cykliczne zajęcia zazwyczaj odbywają się online na platformie Zoom lub na żywo w CSK i składają się z wykładu oraz dyskusji. Udział w Akademii jest bezpłatny.

KAJA KLIMEK - Czyli: trochę kulturoznawczo, trochę pop, a trochę filmoznawczo o zombie. Czy to, że chcą naszych mózgów to coś znaczy? Czy zombie-apokalipsa przez przypadek nie trwa już od dawna? Jak zmieniało się postrzeganie zombie i... ich prędkość poruszania się na przestrzeni historii popkultury? Podobno łatwiej wyobrazić sobie koniec świata niż koniec kapitalizmu. Takim stwierdzeniom autorzy popkultury od George'a Romero po Edgara Wrighta mówią: potrzymaj mój napój (wstawić dowolny) i pokazują, świat może mieć się świetnie, gdy nie ma już kto kupować produktów. Bo co wtedy, kiedy (prawie) nie ma ludzi, są tylko zrównane w jednym radosnym grrrryy-aaaargghhh zombie? I najważniejsze: czy popkultura uczy nas, jak przetrwać zombie-apokalipsę? 

Udział w webinarze jest bezpłatny - należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego >>>  
Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji ZOOM, zostanie wysłany do osób zarejestrowanych w dniu, w którym odbywa się wykład.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej