W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wykład "Projektowanie razem z ludźmi - apel z mrówkowca"

Data rozpoczęcia 2010-04-20
Godzina rozpoczęcia 20:15
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Wykład

Wygłoszą architekci Marlena Happach i Marek Happach.


Architekci Marlena i Marek Happachowie po doświadczeniach pracy w pracowniach znanych warszawskich architektów i urbanistów założyli wspólną rodzinną pracownię. Obecnie zamierzają przekształcić jej strukturę, aby dostosować ją do pracy w większym zespole, który nie będzie oparty na klasycznej relacji szefowie - pracownicy.
Wyznają zasadę, iż nie wystarczy jak większość architektów tworzyć architektury dla ludzi, ale trzeba tworzyć ją razem z ludźmi. Najpełniejszą jak dotąd realizacją tej zasady jest sposób pracy nad
projektem dla rejonu warszawskiej ulicy Wileńskiej, który przyniósł Marlenie Happach, Markowi Happachowi i Dominice Tomaszewskiej drugą nagrodę w ogólnoeuropejskim konkursie Europan przeznaczonym dla architektów poniżej czterdziestego roku życia. Architekci stworzyli makietę terenu z wymiennymi elementami przedstawiającymi kilka wariantów zagospodarowania dla poszczególnych fragmentów terenu. Następnie udali się na miejsce i w oparciu o makietę wspólnie z mieszkańcami stworzyli różne warianty projektu i badali poparcie dla nich.
Marlena Happach i Marek Happach należą także do grona założycieli stowarzyszenia ODBLOKUJ zblokowanie blokersów, którego celem jest poszukiwanie i wcielanie w życie rozwiązań służących poprawie warunków życia w blokowiskach - rozwiązań które mogłyby zostać wcielone w życie prostymi i niedrogimi metodami.
www.happach.pl
www.odblokuj.org

Organiztaorzy:
Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej oraz Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN

Najważniejsze wydarzenia cykliczne