W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład pt. „Tajemnice Tutanchamona – w setną rocznicę odkrycia grobowca”

Wykład pt. „Tajemnice Tutanchamona – w setną rocznicę odkrycia grobowca”
Data rozpoczęcia 2022-11-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Muzeum Narodowe w Lublinie, ul. Zamkowa 9
Organizator Muzeum Narodowe w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalny 30 zł, ulgowy 15 zł
Kategoria Wykład

Wykład pt. „Tajemnice Tutanchamona – w setną rocznicę odkrycia grobowca” połączony z oprowadzaniem po wystawie „Magia Starożytnego Egiptu”.

Dwugodzinne spotkanie w trakcie którego będzie można nie tylko zwiedzić wystawę czasową lecz przede wszystkim wysłuchać wykładu na temat jednego z najbardziej rozpoznawalnych faraonów egipskich – Tutanchamona oraz jego grobowca. Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy. 

Wydarzenia towarzyszące wystawie czasowej pt. "Magia Starożytnego Egiptu"Ekspozycja poprzez zabytki związane z historią, kulturą, życiem codziennym, religią oraz obrzędami pogrzebowymi ukazuje najistotniejsze aspekty świata starożytnych Egipcjan. Od początków tworzenia się państwowości egipskiej po czasy, gdy Egipt stał się prowincją rzymską. Na wystawie zostanie zaprezentowanych blisko 200 artefaktów, z których część pokazywana będzie po raz pierwszy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej