W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład Zofii Machnickiej, "Re-wizje. Współczesna sztuka w Rumunii"

Wykład Zofii Machnickiej, "Re-wizje. Współczesna sztuka w Rumunii"
Data rozpoczęcia 2008-12-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

W swoim wykładzie zaprezentuje sytuację we współczesnej sztuce rumuńskiej. Wykaże ciągłość i splatanie się doświadczeń pokolenia tworzącego w latach 80.-90. i młodych artystów. Pomimo diametralnej zmiany sytuacji na scenie artystycznej po obaleniu reżimu komunistycznego, spoiwem łączącym te dwa pokolenia jest wyraźne osadzenie ich sztuki w politycznym i społecznym kontekście. Prezentacji towarzyszyć będzie obszerna dokumentacja wizualna.


Zofia Machnicka (Polska)
Urodzona w 1979, kuratorka i krytyczka sztuki (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa); doktor nauk humanistycznych; główna manager produkcji polskich projektów na Biennale Sztuki i Biennale Architektury w Wenecji (wrzesień 2006); kuratorka wystawy „Dada East? Rumuńskie konteksty dadaizmu” (maj/ czerwiec 2005); koordynatorka wystawy „Avant-gardes polonaises hier et aujourd’hui”, Espace de l’Art Concret, Francja (2005).

Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej