W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa 2 cykli fotografii KRÓLOWIE NADBUŻAŃSCY

Wystawa 2 cykli fotografii KRÓLOWIE NADBUŻAŃSCY
Data rozpoczęcia 2016-12-16
Data zakończenia 2017-01-11
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, (Poziom I)
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

2 cykle fotografii KRÓLOWIE NADBUŻAŃSCY, zrealizowano w ramach V i VI Festiwalu Land Artu. Prace wracają z objazdu po Polsce i po raz pierwszy będą prezentowane w Lublinie w Centrum Spotkania Kultur.
Na wystawie prezentowane będą 2 cykle fotografii Pawła Adamca wykonane w trakcie V i VI Landart Festiwalu. Projekt miał na celu aktywizację mieszkańców wsi położonych nad Bugiem, a także ukazanie ich otwartości względem różnych form sztuki oraz dystansu do życia. W roku 2015 wzięli w nim udział seniorzy, w 2016 dzieci. W trakcie trwania Festiwalu autor stworzył kostiumy, nawiązujące stylistyką do królewskich atrybutów. Stroje powstawały głównie z materiałów naturalnych, zebranych na terenach Podlasia. Prezentowana dynastia różnych pokoleń Podlasia to materiał o przemijaniu, odrębności społecznej i bliskości natury. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej