W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: „60 lat Smerfów”

Wystawa: „60 lat Smerfów”
Data rozpoczęcia 2019-10-02
Data zakończenia 2019-10-21
Miejsce Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę „60 lat Smerfów”. 

Smerfy były początkowo drugoplanowymi postaciami komiksu Pierr'a Culliforda "Peyo". Jednak szybko zdobyły taką popularność, że stały się gwiazdami nowej serii komiksów.
Od śmierci ich autora (1992 rok) losy Smerfów tworzą kolejni artyści.

Z okazji 60. urodzin Smerfów, Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie prezentuje nadzwyczajną wystawę. Zapraszamy wszystkich miłośników niebieskich skrzatów w każdym wieku, chcących lepiej poznać Smerfy.

W dniach od 2 do 21 października 2019 roku w Filii nr 35 przy ul. Bursztynowej 20 można oglądać plansze, które oprócz najważniejszych informacji zawierają również gry i zabawy. Dzięki Przedstawicielstwu Generalnemu Walonii-Brukseli w Polsce międzynarodowa wystawa w formie komiksu prezentowana jest w wielu miastach Polski, a pokazanie jej w Lublinie było możliwe dzięki Lubelskiemu Stowarzyszeniu Alliance Francaise.