W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa "Anioły"
Data rozpoczęcia 2009-06-01
Data zakończenia 2009-06-30
Miejsce "Galeria Po 111 Schodach", ul. Bernardyńska 14a
Kategoria Wystawa

“Kiedy maluję, włącza się wolność i znikają wszystkie problemy. Liczy się mój pomysł i wyobraźnia, która prowadzi do innego świata” – mowi Ola, tegoroczna maturzystka, uczennica pracowni rysunku studyjnego w MDK 2, autorka wystawy “Anioły”, którą zadebiutowała w Galerii ‘Po Schodach” MDK 2.
Tym razem wyobraźnia i inspiracja zaprowadziły Olę w głąb dziejów sztuki, do prac dawnych mistrzów, rycin i rzeźb, także do przedwojennych fotografii, gdzie znalazła skrzydlate istoty lub ludzi, którym zdecydowała się dodać skrzydeł.
Jak na debiutantkę przystało, Aleksandra pokazuje nam próbki swoich różnorodnych możliwości. Te jak najbardziej wcielone anioły, to rzetelne studia postaci i światlocienia, udane eksperymenty z prostymi mediami rysownika: ołówkiem, węglem, gdzie niegdzie tuszem. Ola używa ich z wyczuciem, sprawnie przechodzi od narracyjnej ilustracyjności i drobiazgowo wypracowanego modelunku postaci do rysunku ekspresyjnego, wrażeniowego, kreślonego kilkoma zdecydowannymi gestami. Ten gest – wrażliwa, dynamiczna kreska, zapowiadają dobrego rysownika. Przed Olą studia i jak sądzę niejedna jeszcze udana artystyczna prezentacja.
Anna Staniak

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej