W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa Archiwum Litografii ASP Wrocław

Wystawa Archiwum Litografii ASP Wrocław
Data rozpoczęcia 2017-10-26
Data zakończenia 2017-11-12
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.

W Laboratorium Litografii i Promocji Grafiki wrocławskiej ASP, dzięki zespoleniu w jednej przestrzeni profesora, asystentów, studentów oraz niezbędnych urządzeń, narzędzi i materiałów, dzięki cierpliwemu gromadzeniu rzeczy o dłuższym i krótszym terminie przydatności, warsztat litograficzny przybiera kształt dojrzałego, w pełni ukształtowanego organizmu. Z sekwencji ustalonych czynności, powtarzanych z wykorzystaniem wszystkich wymienionych wyżej elementów, wyrasta machina zdolna do tworzenia litografii. Warsztat litograficzny to powtarzanie ustalonych procedur wywodzących się z artyzmu, rzemiosła i teorii druku.

Na wystawie zobaczyć będzie można prace prof. Pawła Frąckiewicza, asystentki Anny Trojanowskiej, oraz studentów i absolwentów Pracowni Litograficznej ASP we Wrocławiu.

Wystawa organizowana we współpracy z Tomaszem Malcem i Polską Republika Litografii.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej