W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa: Art Food 2016+
Data rozpoczęcia 2016-11-10
Data zakończenia 2016-11-30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

ART FOOD to międzynarodowy projekt organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza integrujący wiele obszarów: świat projektowania z przemysłem ceramicznym, edukację z realiami zawodowymi, różne metody pracy i doświadczenia wielu kultur. Celem projektu jest stworzenie niezwykłych, acz funkcjonalnych naczyń ceramicznych – obiektów do eksponowania i prezentacji sztuki kulinarnej, które podkreślają piękno wyjątkowych dań i służą, jako płótno dla prac znakomitych kucharzy
i stylistów żywności.

W tegorocznej, czwartej edycji projektu wzięło udział 12 studentów z dwóch uczelni: Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Pratt Institute w  Nowym Jorku. Pod okiem projektanta Marka Cecuły stworzyli wyjątkowe naczynia ceramiczne. Na początku lipca młodzi projektanci spotkali się na warsztatach ART FOOD w Ćmielów Design Studio w fabryce porcelany. Efekty ich pracy można było oglądać podczas pokazu przedpremierowego w krakowskiej Alchemii. Jesienią 2016 projekty zostały zaprezentowane na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w galerii David Weeks Studio w Nowym Jorku. 

ART FOOD w Centrum Spotkania Kultur prezentowany jest po raz pierwszy, w związku z tym ekspozycja została poszerzona o wybrane prace pochodzące z wcześniejszych edycji warsztatów.

Projekt współorganizowany jest przez Modus Design Studio Marka Cecuły, Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Pratt Institute in New York oraz Polskie Zakłady Porcelany „Ćmielów" i „Chodzież” S.A. oraz Ćmielów Design Studio. Lubelskim sponsorem wystawy jest Hotel Agit Congress & SPA, a partnerem Lubelski Instytut Designu.

Kuratorzy lubelskiej wystawy: Izabela Pastuszko, Paweł Hadrian.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej