W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Evghenia Gritscu – Transition

Wystawa: Evghenia Gritscu – Transition
Data rozpoczęcia 2021-09-10
Data zakończenia 2021-09-30
Miejsce Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3, Lublin
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa prezentuje prace, które powstały w trakcie półrocznego pobytu w Lublinie w ramach programu rezydencyjnego Gaude Polonia. Evghenia Gritscu w centrum zainteresowania postawiła własne doświadczenia życiowe. W swoich pracach stara się skierować uwagę na uniwersalne tematy.

Instalacja „Not my body” przez cały czas trwania wystawy pozostanie w procesie destrukcji. Nie wiadomo, jak długo będzie przypominać swój pierwotny kształt, a kiedy zupełnie go straci. Obrazuje kondycję emocjonalną osoby, która doświadczyła agresji na tle seksualnym. Praca pozwala autorce zmierzyć się z traumą z przeszłości.

Jednocześnie, pobyt w Lublinie stał się dla artystki pretekstem do zbierania doświadczeń, poznawania nowych miejsc i środowisk. Instalacja „Transition” opowiada o tym, w jaki sposób rezydencja wpłynęła na podjęcie ważnych życiowych decyzji. Evghenia zaprasza publiczność do wspólnego przekroczenia symbolicznej granicy. „Nie wiadomo, co kryje się po jej drugiej stronie, ale wiem, że ta linia jest już za mną” – pisze artystka.

Evghenia Gritscu – ukraińska artystka wizualna. W swojej praktyce artystycznej eksperymentuje z fotografią, grafiką, ceramiką, performansem i instalacją. Najważniejsze wątki w twórczości Evghenii Gritscu to społeczeństwo i jednostka ludzka. Artystkę interesują uczucia i zachowania, a także praca z emocjami, publicznością i otoczeniem.

Wystawa powstała w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury Gaude Polonia przy współpracy Galerii Labirynt.

Kuratorka: Agata Sztorc-Gromaszek
Współpraca: Bogdan Mandzii

Wystawa odbędzie się w przestrzeni niedostępnej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną.
Wystawa czynna do 30.09.2021, wt.-niedz., godz. 16.00-19.00