W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa "Express Bystrzyca”

Wystawa "Express Bystrzyca”
Data rozpoczęcia 2008-12-05
Data zakończenia 2009-01-31
Kategoria Wystawa

Zbiorowa wystawa malarstwa ośmiu artystów - absolwentów i wykładowców warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych- pt. "Express Bystrzyca" (pod taką nazwą wiele lat woził pasażerów między Warszawą a Lublinem ekspresowy pociąg PKP).
W ekspozycji udział wezmą: Wojciech Cieśniewski, Arkadiusz Karapuda, Janusz Oskar Knorowski, Tomasz Milanowski, Czesław Radzki, Krzysztof Wachowiak, Piotr Wachowski i Artur Winiarski.
Wystawa ta, przygotowywana z okazji 60-lecia Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przybliży twórczość tych znaczących i interesujących artystów związanych z warszawską ASP. Jest to grupa artystów, która zawiązała się specjalnie na tę ekspozycję, jest zderzeniem różnych stylów i koncepcji sztuki, choć z tej samej Szkoły.

Kuratorami wystawy są: z ramienia warszawskiej ASP prof. Janusz Oskar Knorowski oraz Piotr Zieliński z ramienia Galerii Wirydarz.