W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotograficzna: 450 lat Unii Lubelskiej

Wystawa fotograficzna: 450 lat Unii Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2019-07-01
Data zakończenia 2019-08-31
Miejsce Filia nr 22 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, ul. Herberta 14
Organizator Pracownia Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

450 lat Unii Lubelskiej” jest to wystawa fotograficzna organizowana w ramach obchodów tego jubileuszu.

Autorami zdjęć są uczestnicy zajęć Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Młodzież na co dzień pracuje pod opieką nauczyciela: Anny Asyngier-Kozieł.

Tematem prezentowanych na wystawie prac fotograficznych są miejsca w Lublinie związane z wydarzeniami dotyczącymi unii polsko-litewskiej podpisanej i zaprzysiężonej w 1569 roku.

Autorzy prac fotograficznych w wieku 14-16 lat odwołują się w swojej twórczości do symboli narodowych, które są nieodzownym elementem kultury polskiej i wplatają się w dzisiejszy krajobraz miasta. Chcą oni przez to przypomnieć mieszkańcom Lublina o ważnych wydarzeniach historycznych, które miały wpływ nie tylko na rozwój tego miasta, ale także na losy narodu i państwa polskiego.