W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa fotograficzna: „Pamiętajmy – spacer po lubelskich cmentarzach”

Data rozpoczęcia 2017-11-01
Data zakończenia 2017-11-30
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 34, ul. Judyma 2a
Organizator Pracownia Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

„Pamiętajmy – spacer po lubelskich cmentarzach” jest to wystawa fotograficzna organizowana w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublin.

Autorami zdjęć są dzieci i młodzież z Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Młodzi fotograficy na co dzień pracują pod opieką nauczyciela: Anny Asyngier-Kozieł.

Wystawa obejmuje prace fotograficzne przedstawiające cmentarze znajdujące się na terenie naszego miasta Lublin, m.in. przy ul. Lipowej, Unickiej, Walecznych, w Muzeum Wsi Lubelskiej, a także miejsca upamiętniające męczeństwo Polaków w czasie II wojny światowej, takie jak: Majdanek, Rury Jezuickie, Katyń. Odbiorcy ujrzą tutaj niektóre tylko nagrobki, pomniki pamięci narodowej, opuszczone groby, zbiorowe mogiły. Autorzy zdjęć poprzez swoje zdjęcia o takiej tematyce chcą ukazać innym cmentarze, które są miejscem grzebania zmarłych i ich wiecznego spoczynku, przede wszystkim po to, aby zachęcić wszystkich do pamiętania o tych, co odeszli, do dbania o ich groby, oddawania im należytego szacunku, a także do przekazywania następnym pokoleniom polskiej tradycji związanej z utrwalaniem pamięci o nich poprzez składanie kwiatów, palenie zniczy i modlitwę.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne