W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotograficzna Sylwestra Iżowskiego

Wystawa fotograficzna Sylwestra Iżowskiego
Data rozpoczęcia 2023-04-15
Data zakończenia 2023-05-07
Miejsce Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

W Polsce fetysz to nadal temat tabu, szczególnie pup play, który jest na świeczniku w świecie polityki i mediów. Błędnie pokazuje się tego typu aktywność jako zboczenie i porównuje się do zoofilii. Od kilku lat Puppy Play rozwija się także w naszym kraju. Jest to w dużej części aktywność praktykowana przez osoby identyfikujące się jako mężczyźni, ale psiaki wymykające się schematom, witają w swoim gronie wszystkie dorosłe osoby, niezależnie od orientacji czy płci.

Czym jest Puppy Play? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Dla każdego psiaka znaczy to coś innego. Jest to interakcja pomiędzy dorosłymi osobami, z których przynajmniej jedna wciela się w rolę psiaka. Główną zasadą pup play, jest to że ten fetysz jest dla Ciebie, a nie ty dla niego.

– Do wystawy zaprosiłem 6 bohaterów, którzy na kreatywnych fotografiach, pełnych koloru i światła, zaprezentują się ze swojej psiej strony. W swoich pracach chcę pokazać fetysz, jako sztukę. Sztukę, która może być pięknie brzydka i przykuwać uwagę – mówi Sylwester Iżowski.

Podczas wernisażu wystąpi Malamute Kori, tancerz i były striptizer. Pasjonat tańca, erotyki i wszystkiego związanego z seksualnością. W social mediach dzieli się swoją pasją, tańcem i aktorstwem, obserwuje go spore grono oddanych fanów. Zaprezentuje taneczną choreografię w stylu Erotic Modern Commercial do piosenki „Unholy” Sam Smith.

Sylwester Iżowski (ur. 1997) – fotograf konceptualny, malarz, artysta. Jego całe życie kręci się wokół artystycznej twórczości. Prowadzi kolorowe, niebanalne studio fotograficzne – not cliched studio. Kreatywne makijaże, stylizacje czy nietypowe scenografie – tak w skrócie można opisać jego warsztat fotograficzny. Swoją twórczość pokazuje na Instagramie: @sizowski.

Wystawa powstała w ramach projektu Queerujemy Lublin, realizowego dzięki programowi Europejskiej Fundacji Kultury – The Europe Challenge 2022-23. Celem programu jest budowanie demokratycznych relacji pomiędzy bibliotekami a ich lokalnymi społecznościami w Europie. W tegorocznej edycji projektu bierze udział ponad 30 bibliotek, pracujących z grupami narażonymi na wykluczenie społeczne.

Celem akcji Queerujemy Lublin jest wymiana doświadczeń – zarówno osobistych, jak i zbiorowych – o otaczającej nas nieheteronormatywnej kulturze. Wystawa i pozostałe wydarzenia zaplanowane na kolejne miesiące to projekty wyłonione w drodze otwartego naboru. Chcemy tworzyć takie relacje pomiędzy Biblioteką Azyl a lokalną społecznością, które będą oparte na wsparciu, trosce i zaufaniu. Zależy nam, aby osoby queerowe z Lublina mogły praktykować samorzecznictwo i zabierać głos publicznie, opowiadając o istotnych dla siebie sprawach.

Kurator projektu Queerujemy Lublin: Filip Kijowski
Współpraca: Anastas Krusińska / osoba przedstawicielska młodych osób queer z Lublina

Projekt „Queerujemy Lublin” dofinansowany jest z funduszy Europejskiej Fundacji Kultury w ramach programu „The Europe Challenge 2022–2023”.

Dostępność: Wystawa odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. 

Wystawa czynna do: 7.05.2023 (wt.-sob.: 13.00–18.00; niedz.: 12.00–19.00)