W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotografii Kazimierza Kasprzaka

Wystawa fotografii Kazimierza Kasprzaka
Data rozpoczęcia 2017-10-27
Data zakończenia 2017-11-30
Miejsce Galeria Krańcowa, główna siedziba DDK "Bronowice", ul. Krańcowa 106
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Kazimierz Kasprzak jest dziennikarzem i fotografem. Urodził się 22 lutego 1941 roku w Chmielu koło Lublina. Całe życie zawodowe pracował w lubelskiej redakcji Sztandaru Ludu, później Dziennika Lubelskiego, a ostatnio Dziennika Wschodniego. Jego główną pasją są podróże. Odwiedził dotychczas około 140 krajów, co zaowocowało wieloma publikacjami, także w prasie polonijnej, a także blisko 140 wystawami fotografii zorganizowanymi głównie w miejscowościach województwa lubelskiego. Jest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego stopy stanęły na wszystkich kontynentach i wszystkich strefach klimatycznych. Dzięki temu został zaproszony do elitarnego międzynarodowego Klubu Siedmiu Kontynentów.

Podczas wystawy jego fotografii, prezentowanej w Galerii Krańcowej, będzie można zobaczyć fotografie siedmiu cudów nowożytnego świata. Analogicznie do Siedmiu Cudów Świata (Starożytności), mianem tym określane są najbardziej sławne i znane budynki oraz miejsca i stanowią one swego rodzaju przewodnik turystyczny dla podróżników. Stworzeniem listy zajęła się szwajcarska firma New Open World Corporation, a znalazły się na niej: Wielki Mur Chiński, Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, skalne miasto Petra w Jordanii, miasto Inków Machu Picchu, miasto Majów Chichen Itza w Meksyku, rzymskie Koloseum oraz indyjskie mauzoleum Tadż Mahal.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej