W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotografii Martyna Kawalec "Zatrzymać to,co nas otacza…"

Wystawa fotografii Martyna Kawalec "Zatrzymać to,co nas otacza…"
Data rozpoczęcia 2015-01-22
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Martyna Kawalec, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Humanistycznym. W 2012 roku w Zakładzie Dydaktyki Historii UMCS ukończyła z tytułem magistra historię, natomiast dwa lata wcześniej licencjat z języka polskiego. Wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich oraz wokalnych. Ukończyła klasę gitary klasycznej w Ognisku Muzycznym działającym przy Centrum Kultury w Łęcznej. Wolontariuszka, organizatorka wydarzeń kulturalnych: „Trybute to Michael Jackson”, „Metamorfozy fotograficzne”. Jej celem jest praca nauczyciela historii w szkole oraz zwracanie uwagi na świadomość historyczną młodych ludzi w Polsce, poszanowanie dziedzictwa narodowego, tradycji i tożsamości narodowej. Obecnie jej pasją stała się fotografia. Inspiracją są fotografie takich twórców jak: Larry Towell, Dorothea Lange, Adrian Wykrota, Agnieszka Traczewska i Szymon Brodziak. Na początku swojej przygody z fotografią obrała drogę reportażu, dokumentu, jak również portretu. Starasię dostrzegać ten decydujący moment, na który zwracał uwagę wybitny fotograf Henri Cartier-Bresson.

W lipcu 2014 roku za pośrednictwem Fundacji Fundusz Inicjatyw w unijnym projekcie „Rynek pracy dla mam” ukończyła kurs fotografii: „Fotografia z Adobe Photoshop i GIMP”.

Wystawa, którą prezentuje, jest fragmentem reportażowej dokumentacji kilku wydarzeń, w jakich Martyna Kawalec uczestniczyła podczas stażu i pracy w Domu Kultury LSM.

Powiązane:

Dom Kultury LSM