W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotografii Wiesława Lipca "Roztocze bez granic"

Wystawa fotografii Wiesława Lipca "Roztocze bez granic"
Data rozpoczęcia 2011-03-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wystawa

Wystawa „Roztocze bez granic” Wiesława Lipca obejmuje kilkadziesiąt prac ukazujących piękno krajobrazu i bogactwo przyrody Roztocza na terenie Polski i Ukrainy

Wiesław Lipiec miejscem urodzenia, długoletnią pracą i miejscem zamieszkania związany z jest Roztoczem. W roku 1973 ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 1977 roku (przez 17 lat) był zatrudniony w Roztoczańskim Parku Narodowym jako pracownik naukowy. Fotografią zainteresował się już za młodych lat, lecz poważnie zajął się nią podczas pracy. Dokumentowanie krajobrazów, lasu, zjawisk i elementów przyrody stało się nie tylko podstawowym narzędziem pracy zawodowej, ale także źródłem wielu estetycznych przeżyć. W 1986 roku zdobył Grand Prix oraz dyplom za twórczość artystyczną na XVII Biennale Fotografii Przyrodniczej Krajów Socjalistycznych w Poznaniu. W roku 1991 ukazał się jego pierwszy album autorski pod tytułem: Roztoczański Park Narodowy.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM