W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotografii Wiktora Kowalczyka

Wystawa fotografii Wiktora Kowalczyka
Data rozpoczęcia 2019-09-19
Godzina rozpoczęcia 17:00
Data zakończenia 2019-10-08
Miejsce Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej Lublin, ul. Peowiaków 12, I piętro
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

WIKTOR KOWALCZYK urodził się w 1964 roku w Lublinie. Studiował biologię na UMCS i muzealnictwo na UW. 20 lat pracy poświęcił Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym (w tym kilkanaście tamtejszemu Muzeum Przyrodniczemu), a od ponad sześciu pracuje w Muzeum Lubelskim w Lublinie, opiekując się Dworkiem Wincentego Pola na Kalinowszczyźnie. Jest twórcą wystaw i publikacji, organizatorem wydarzeń kulturalnych i zajęć edukacyjnych. Od dzieciństwa zajmuje go fotografia, ostatnimi czasy pisuje także wiersze.

Dzięki życzliwości Gospodarzy Galerii OKNA mogę zaprezentować Państwu, wprawdzie jedynie w maleńkim wyborze, lecz za to w szerszym spektrum tematów i form, me wypowiedzi w sferze fotografii i wierszopisania. Nic nadzwyczajnego, a właściwie nadzwyczajną zwyczajność. Ona właśnie zajmuje mnie i bawi, przy niej wciąż się zatrzymuję, nad nią się pochylam, starając się odkryć jej piękno, zgłębić sens. Obie dziedziny aktywności twórczej – skutek zauroczenia materią języka i obrazu – od wielu lat pozostają mymi sposobami wyrażania spostrzeżeń, przeżyć i namysłu nad sobą i światem, stanowiąc równocześnie swego rodzaju schronienie i autoterapię. Owe fotograficzne obrazy i słowa (tytuły cykli zdjęć i wiersze), przynajmniej w moim przekonaniu, wzajemnie się dopełniają, wzbogacają i komentują. Tą wystawą pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy uczyli mnie i nadal uczą widzenia i obrazowania, myślenia i wyrażania.
Wiktor Kowalczyk

Wystawa czynna do 8 października 2019.