W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotografii "Żuk/Beetle" Trevora Butchera

Wystawa fotografii "Żuk/Beetle" Trevora Butchera
Data rozpoczęcia 2011-03-15
Data zakończenia 2011-04-15
Miejsce "Galeria Po 111 Schodach", ul. Bernardyńska 14a
Kategoria Wystawa

Trevor Butcher o sobie:
Jestem Anglikiem, ale od 1997 roku mieszkam w Lublinie, który uważam za swoje miasto. Osiedliłem się tutaj ze względu na żonę - rodowitą lubliniankę. Z zawodu jestem inżynierem samochodowym, ale przez pierwsze lata zajmowałem się nauczaniem Polaków mojego ojczystego języka, a teraz pracuję jako tłumacz.

Lublin, kiedy w nim zamieszkałem, był innym miastem niż teraz, zmieniał się i zmienia na moich oczach. Te przemiany, wykorzystane i niewykorzystane szanse, zafascynowały mnie i zainspirowały do utrwalenia moich wrażeń na zdjęciach. Fotografuję nie tylko te miejsca w Lublinie, które zwykle odwiedzają turyści, ale staram się też odkrywać rzeczy, o których istnieniu nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć stali mieszkańcy. W moich zbiorach są zdjęcia z całego regionu lubelskiego, który jest bardzo niesłusznie niedoceniany w Polsce.

Wiele moich zdjęć z Lublina i z regionu znalazło się w wydanym w 2009 przez Wydawnictwo UMCS podręczniku dla cudzoziemców “Wokół Lublina”. Inne można znaleźć na moich stronach internetowych poświęconych Lubelszczyźnie, komunikacji miejskiej w Lublinie oraz produkowanemu kiedyś w naszym mieście samochodowi dostawczemu Żuk.


Wystawa czynna w dniach 15.03-15.14.2011, pn.- pt. 9.00- 19.30, sob. do 15.30.

Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej